Wybierz ustawienia regionalne:

Kategorie

Strony informacyjne

Ograniczniki przepięć

W przypadku wszystkich instalacji elektrycznych koncentrujemy się przede wszystkim na ich zapewnieniu ich prawidłowego funkcjonowania oraz możliwie jak najwyższym poziomie bezpieczeństwa. W osiągnięciu drugiego celu pomagają nowoczesne ograniczniki przepięć, które skutecznie chronią zarówno samą instalację, jak i jej użytkowników przed niebezpiecznymi przepięciami. Zamontowanie ograniczników przepięć może uchronić nas przed niebezpiecznymi skutkami przepięć w instalacji elektrycznej. 

Czym jest przepięcie i dlaczego powstaje?

Przepięciem nazywamy sytuację, w której napięcie elektryczne wzrasta i następnie przekracza maksymalną możliwą wartość instalacji. Przyczyn tego zjawiska może być co najmniej kilka, a do najczęstszych zalicza się nieprawidłowości w budowie instalacji, zwarcia oraz uderzenie pioruna. Przepięcie jest niepożądane i niebezpieczne, zarówno dla użytkowników instalacji, jak i dla samej sieci elektrycznej, która może ulec uszkodzeniu. Ponadto jest to sytuacja, która może zaszkodzić również wszystkim urządzeniom podpiętym do danej sieci. Biorąc pod uwagę wszystkie skutki ewentualnych przepięć, nietrudno stwierdzić, że wyposażenie instalacji elektrycznej w odpowiednie ograniczniki jest istotne. 

Ograniczniki przepięć – informacje podstawowe 

W naszej ofercie znajdziesz wysokiej klasy ograniczniki przepięć, które charakteryzują się nie tylko wytrzymałością i solidnym wykonaniem, lecz także niezawodnością. Oferujemy modele o różnych parametrach, takich jak zdolność ograniczania napięcia do określonego pożądanego i bezpiecznego poziomu. Nasze ograniczniki wyróżniają się dużą zdolnością do przewodzenia prądu impulsowego, a co za tym idzie – charakteryzują się skutecznością i wytrzymałością. 

Ograniczniki przepięć – nasze modele

W tej kategorii znalazły się wysokiej jakości ograniczniki przepięć o szerokim zastosowaniu. Są to:

  • ogranicznik przepięć z zaciskiem do linii gołej;
  • ogranicznik przepięć z zaciskiem przeb. jednostronnym;
  • ogranicznik przepięć z zaciskiem przeb. dwustronnym;
  • ogranicznik przepięć z zaciskiem do linii gołej;
  • ogranicznik przepięć z zaciskiem przeb. jednostronnym;
  • ogranicznik przepięć z zaciskiem przeb. dwustronnym.

Specyfikacja i dane techniczne ograniczników

Starannie dopracowana budowa ograniczników przepięć, które są dostępne w naszej ofercie oraz zastosowane w niej nowoczesne specjalistyczne technologie to gwarancja wysokiej skuteczności, niezawodności i ponadprzeciętnej wytrzymałości produktów z naszego sklepu. 

Do stworzenia ograniczników użyto między innymi specjalnego elementu aktywnego, jakim jest warystor. To część wykonana z materiału ceramicznego stworzona za pomocą specjalistycznej technologii. Element aktywny został wykonany z materiału na bazie tlenku cynku oraz kilku innych tlenków metali tworzących warstwy powierzchniowe, oraz międzyziarnowe stabilizujące napięcie prądowe warystora. 

Działanie i zastosowanie

Ograniczniki przepięć to elementy instalacji, które znajdują zastosowanie zarówno w energetyce, jak i wszędzie tam, gdzie jest potrzebne stworzenie skutecznie działającej i bezpiecznej infrastruktury elektrycznej. Są to więc elementy, które zarówno usprawniają pracę instalacji, jak i zapewniają bezpieczeństwo w różnych branżach i gałęziach przemysłu. 

Podstawowym zadaniem ograniczników, które dzięki swojej nowoczesnej budowie i zastosowanym nowoczesnym technologiom produkcji, skutecznie odprowadzają powstałe na skutek przepięcia ładunku elektrycznego, jest ochrona przed przepięciem. Odprowadzanie ładunku elektrycznego jest możliwe dzięki zamontowaniu warystora, który automatycznie reaguje na wszystkie zmiany napięcia, które pojawiają się na jego zaciskach. Kiedy do warystora dociera ładunek o potencjale większym niż napięcie trwałej pracy instalacji, następuje jego natychmiastowe odprowadzenie, a co za tym idzie – skuteczna ochrona instalacji elektrycznej oraz wszystkich urządzeń do niej podpiętych.

Dostępne filtry:

Znaleziono produktów: 9
Sortuj
64,70 PLN netto
79,58 PLN brutto
94,20 PLN netto
115,87 PLN brutto
90,10 PLN netto
110,82 PLN brutto
64,70 PLN netto
79,58 PLN brutto
94,20 PLN netto
115,87 PLN brutto
90,10 PLN netto
110,82 PLN brutto
52,85 PLN netto
65,01 PLN brutto
40,57 PLN netto
49,90 PLN brutto
44,63 PLN netto
54,89 PLN brutto
Proszę czekać, trwa ładowanie....